Winery/Vineyard
Winnica Spotkaniówka o powierzchni 1,02 h położona jest na południowo-zachodnim stoku o nachyleniu 6% do 8% na wypłaszczeniu malowniczego wzgórza.
Winnica Spotkaniówka o powierzchni 1,02 h położona jest na południowo-
zachodnim stoku o nachyleniu 6% do 8% na wypłaszczeniu malowniczego
wzgórza w 2/3 jego pełnej wysokości ok. 320 m n.p.m. i ok. 120 m ponad
dnem doliny.
Jak wszyscy, którzy rozsmakowali się w winie, właściciele winnicy ulegli jego czarowi, ale prawdziwa fascynacja pojawiła się później. Pan Krzysztof i Pani Grażyna mieli szczęście, że 10 lat temu będąc typowymi mieszczuchami, przeprowadzili się z ciasnego Rzeszowa na przepiękne tereny Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego do miejscowości Połomia położonej 25 km od Rzeszowa w kierunku Bieszczad.
Osiedlając się na 6,5 ha gospodarstwie, położonym na pięknym wzgórzu z malowniczym widokiem na dolinę, nie przypuszczali jak bardzo odmienią to miejsce. Stary żywopłot grabowy o długości ponad 400 m, stary sad, zdziczała uprawa malin oraz hektary traw zmusiły ich do zapoznania się z pracami ogrodniczymi. Nie interesowała ich uprawa roli jako takiej, natomiast dostępny areał był zbyt duży jak na przydomowy ogród.
Gdy przypadkiem przeczytali o programie Podkarpackie winnice i zapoznali się z nim, zapadła decyzja, że zakładają winnicę. Uczestnictwo w programach enologicznych, kurs w Silberbergu, oraz odwiedzenie ok. 25 winnic, pozwoliło Panu Krzysztofowi i Pani Grażynie na wypracowanie własnej wizji winnicy, którą starają się skutecznie realizować. Już z góry założyli, że należy postawić nie tylko na samo wino, ale stworzyć też miejsce o szczególnym klimacie, do którego chciałoby się powracać. Jedną z pierwszych decyzji mających wpływ na charakter winnicy był wybór słupów akacjowych na jej rusztowanie oraz zaplanowanie pergoli pod winorośl pnącą. Beton i stal nie byłyby tak ciekawe, natomiast uzyskany efekt już wynagradza trud poniesiony na pozyskanie rusztowania z akacji.